October 4, 2023
Portali Shprehja

Maluman e gjuajnë me patericë në koncert

Këngëtari kolumbian Maluma po performonte me pasion një nga këngët e tij hit gjatë një koncerti të fundit kur një fans hodhi papritur një paterica në skenë.

Fatmirësisht, ai humbi objektivin e synuar, duke shkaktuar vetëm një ndërprerje të momentit në shfaqje. Pasi këngëtari kapi patericën, ai i nguli sytë publikut me mosbesim. Pamjet video të incidentit kanë qarkulluar gjerësisht në platformat e rrjeteve sociale, shkruan Wion News.

Motivi pas aktit mbetet i paqartë, duke i lënë fansat dhe njerëzit e brendshëm të industrisë njësoj të shqetësuar. Koncertet zakonisht shihen si një hapësirë ku artistët mund të lidhen me bazën e tyre të përkushtuar të fansave, duke ndarë pasionin e tyre për muzikën.

Megjithatë, episode si ky shërbejnë si një kujtesë e ashpër e rreziqeve të mundshme me të cilat përballen artistët.

Ditët e fundit, kemi parë disa incidente të interpretuesve që goditen në skenë gjatë koncerteve. Harry Styles, Bebe Rexha dhe Adele mes artistëve të tjerë u janë hedhur objekte në skenë. Videot e së njëjtës po bëjnë ende xhiron e internetit.

Për fat të mirë, Maluma mbeti i padëmtuar dhe koncerti rifilloi pas një pauze të shkurtër. Incidenti shqetësues ka ndezur bisedat për domosdoshmërinë e masave të shtuara të sigurisë në eventet live, duke garantuar mbrojtjen si të interpretuesve ashtu edhe të të pranishmëve.

Disa fansa dhe kolegë artistë kanë përdorur rrjetet sociale për të shprehur shqetësimin dhe për të dhënë mbështetjen e tyre të palëkundur për artistët.

Një përdorues i X (ish-Twitter) shkroi: “Një tjetër incident i sëmurë. Fansat kthehen te sulmuesit”. Një tjetër shtoi: “Kjo është e neveritshme. Ju lutemi, ndaluni”. Ndërsa një koment i tretë thoshte: “Që kur është normale t’u hedhim gjëra artistëve teksa performojnë në skenë? A mund ta ndalojmë normalizimin e kësaj?”.

Këngëtari Maluma aktualisht është duke udhëtuar nëpër Shtetet e Bashkuara për turneun e tij botëror “Don Juan”.

Koncertet e radhës janë paraparë të mbahen në: Las Vegas, Hjuston, Nju Jork, Çikago, Boston, Atlanta dhe Orlando, për të përmendur disa.

.

Të Ngjajshme

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Facebook dhe Instagram mund bëhen me pagesë

Deponia e Nakushtakut prap tymon, dikush e ndez zjarrin natën

admin

Leave a Comment