February 1, 2023
Portali Shprehja

MAN CITY “tallet” me Chelsea-n brenda 45′ minutash në FA CUP. Kryevepër Mahrez, budallik Havertz, vula e Foden (PAMJET)

Vetëm tri ditë pas përballjes ne Premier League, ndeshje e luajtur në “Stamford Bridge”, ku Manchester City ia doli të triumfojë 0-1 ndaj Chelseat me golin e Mahrez, dy skuadrat vihen sërish kundër njëra-tjetrës, këtë herë në “Etihad Stadium”.

Sfida e vlefshme për fazën e 1/32-ve të FA Cup duket se nuk ka aspak histori dhe Chelsea tani eshte ne nje moment vertet negativ. Ne 45 minuta, skuadra e Pep Guardiolas ka shenuar tri gola ndaj Chelsea-t qe vazhdon te zhytet ne nje krize pafund…

GOLI I MAHREZ – VIDEO

Duhen 22 minuta per te pare golin e pare te Manchester City: Mahrez qendis nje goditje denimi perfekte dhe topi shkon aty ku portieri i Chelsea-t mund ta shohe vetem me sy te lire se si ndalet ne rrjete.

GOLI I ALVAREZ ME PENALLTI – VIDEO

Me pas eshte Havertz ai qe ben nje idiotllik brenda zones se rreptesise teksa ne goditje nga kendi do te hape duart dhe ndaloje topin me dore. Arbitri shkon te konsultohet me VAR dhe akordon 11-te metersh te cilin Julian Alvarez e realizon per 2-0.

City vazhdon shtyn dhe do te gjeje eedhe golin e trete kete here me nje aksion “fizarmonike” dhe me shume pasime duke sjelle finalizimin ne qender te talentit Foden dhe duke mbyllur keshtu praktiken qe ne 45′ e para.

GOLI I FODEN – VIDEO

 

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment