September 29, 2022
Portali Shprehja

Manchester United mbytet nga Brentford, kthimi i Ronaldos nuk mjafton: “U bullizuan…”

Nuk shihet asnjë dritë në fund të tunelit për Manchester United. Djajtë e Kuq pas humbjes në shtëpi në debutimin e tyre kundër Brighton kanë vazhduar edhe me keq ndaj Brentford: Bletët mundën 4-0 skuadrën e Erik ten Hag, i cili ndoshta nuk e priste një fillim të tillë në një nga stolat më të rëndësishme. në Angli.

Kthimi i Cristiano Ronaldos nga minuta e parë nuk mjaftoi për t’i dhënë një goditje më të madhe Unitedit, i cili në fund të pjesës së parë kishte pranuar tashmë katër gola, por situata u duk e komprometuar tashmë pas golit të parë të vendasve.

Goditja e devijuar e Josh Dasilvës i hapi rrugën Bletëve, të cilët që atëherë e tutje dominuan në gjatësinë dhe gjerësinë e lëndinës së stadiumit të Komunitetit. Pak minuta më vonë erdhën golat e Jensen, Ben Mee dhe Bryan Mbeumo: Brentford dha një avantazh të rëndësishëm tashmë para intervalit, me United në konfuzion total.

Ten Hag nuk e ndryshoi kurrë fytyrën e tij gjatë garës dhe as në pjesën e dytë gjërat nuk u përmirësuan. Cristiano Ronaldo ka provuar disa goditje nga distanca, por goli nuk ka qenë kurrë më i miri.

Manchester United nuk ka qenë asnjëherë në lojë pasi ka pësuar golin e parë dhe skuadra që kishte tentuar të reagonte ndaj Brighton, edhe pse në mënyrë të çrregullt, nuk u shfaq as për asnjë moment.

Ish-kapiteni i United, Gary Neville, komentoi për ndeshjen në Sky: “Unë nuk jam lojtar i fatit, por nëse do të më kishin pyetur para ndeshjes nëse Brentford mund të kishte shënuar nga një goditje dënimi, unë do të thoja po.

Ten Hag zgjodhi ekipin me mesataren më të ulët, por ai duhet të merret me anën fizike të Premier League. Ishte si të shihje një ekip meshkujsh kundër ekipit U-9. Të dielën e kaluar nuk më befasoi. Mendova se do të kishin bërë më mirë sot larg ‘Old Trafford’… Por me kane mashtruar!

Gary Neville vazhdoi analizën e tij shumë ashpër: “Brentford ishte i shkëlqyeshëm. Duartrokitje për Thomas Frank. Thjesht mendova se vapa e sotme do ta pengonte Brentfordin të luante lojën e zakonshme, por United i ndihmoi ata. Nuk pati asnjë përgjigje nga United.”

.

Të Ngjajshme

Juventus-Inter pakt? Vizita e Andrea Agnellit te selia e Steven Zhang: ja për çfarë folën!

admin

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

Leave a Comment