August 16, 2022
Portali Shprehja

Mane dyfishon për Bayern-in, festa e senegalezit është e papërmbajtshme (Pamjet)

Bayern Munich duket se e ka siguruar Superkupën e Gjermanisë që në pjesën e parë të finales që po luan kundër skuadrës së Leipzig.

Bavarzët, në fakt, kanë shënuar tri herë në 45 minutat e para të takimit. Musiala ka zhbllokuar takimin në minutën e 14-të dhe Sadio Mane ka dyfishuar në të 31-ën.

Senegalezi ka shënuar golin e tij të parë në një ndeshje zyrtare me bavarezët dhe dukej se e priste me padurim këtë moment, duke parë festimin që ka bërë pas golit.

Ish-ylli i Liverpool-it i befasoi të gjithë këtë verë kur kërkoi largimin nga klubi anglez për t’u transferuar te klubi bavarez, që e bleu për 32 milionë euro.

Në mes të dy golave të realizuar nga kampionët e Gjermanisë në fuqi ka ardhur edhe një gol i Leipzig me Nkunku në minutën e 17-të, por që është anuluar për pozicion jashtë loje.

LEIPZIG-BAYERN GOLI I MANE

Në minutën e 45-të ka ardhur edhe goli i tretë për skuadrën e Julian Nagelsmann. Gol që është realizuar nga mbrojtësi francez Pavard.

LEIPZIG-BAYERN GOLI I PAVARD

.

Të Ngjajshme

E PABESUESHME! Qeni ndërpret ndeshjen 7 minuta, kryen nevojat personale në fushë (pamjet)

admin

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Leave a Comment