7.2 C
Skopje
November 23, 2019
Informacione Vendi

Maqedonasi deklarohet shqiptar për të zënë vendin e punës! (DOKUMENT)

Për të zënë një vend pune bëjnë gjithçka në Maqedoninë e Veriut.

Kjo ka ndodhur me një punësim në njërën nga Klinikat e Shkupit, ku një qytetar i komunitetit maqedonas deklarohet shqiptar për të zënë vendin e punës. Këtë e ka publikuar portali of.net.mk, përcjellë INA. Aty shihet se si edhe një maqedonas tjetër është deklaruar rom. Nuk dihet se këto veprime a janë shqyrtuar dhe se a bëhet fjalë për deklarime autentike apo janë mashtrime, që dënohen me ligj.(INA)

Artikuj të ngajshëm

Ramush Haradinaj: Ne jemi mashtrues – unë, Albin Kurti, Isa Mustafa, Hashim Thaçi

shprehja

Duraki: Gjuha element i bashkëpunimit dhe vlerë kulturore

shprehja

Një mesazh shumë i bukur në gjuhën shqipe nga Sheqerinska

shprehja