February 1, 2023
Portali Shprehja

Maqedoni/ Nga mesnata ulet çmimi i dizelit, benzina s’ndryshon

Komisioni Rregullator i Energjetikës njofton se pas mesnatës do të ulet çmimi i naftës për një denarë, përcjell TV21. Edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë do të ulet për gjysmë denari. Çmimi i benzinës do të mbetet i njëjtë.

Çmimet sipas vendimit të fundit:

Nafta- 81,5 den për litër

Vaji ekstra i lehtë- 80,0 denarë për litër

Benzina BS-98- 81,0 denarë për litër

Benzina BS-95- 79,0 denarë për litër

Të Ngjajshme

Taravari: për ASH-në mbetet prioritet lufta kundër korrupsionit dhe funksionimi i shtetit të së drejtës

Sevilja forcohet me lojtarë nga Totenhami dhe Marseja

Grupi i Zjarrit në Kërçovë: Ahmetin e mbrojmë vetëm ne

Leave a Comment