December 4, 2021
Portali Shprehja

Maqedonia e Veriut feston me yllin e Napolit. Rumania jashtë Botërorit

Maqedonia e Veriut arrin nje rezultat te pabesueshem duke shkuar ne playoffin e Kupes se Botes ne Katar te vitit te ardhshem.
Heroi i nates ne Shkup eshte Elif Elmas i Napolit i cili realizoi dy gola ndaj Islandes ne fitoren 3-1.
Ne pjesen e pare shenoi Alioski per maqedonasit.
Mbetet jashte Boterorit Rumania e cila e mbyll ne vend te trete ne grupin qe perfshin edhe Gjermanine e cila ishte kualifikuar dhe siguruar vendin e pare.
Skuadra e Ansi Flick fitoi ndaj Armenise 1-4 jashte fushe.

.

Tact Watches

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment