May 28, 2022
Portali Shprehja

Maqedonia e Veriut nuk shkon në finalen e Eurovision 2022

Maqedonia e Veriut nuk arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision 2022, përcjell TV21. Këngëtarja Andrea me këngën e saj “Rrathët” sonte në gjysmëfinalen e dytë këndoi e 11-ta radhazi nga gjithsej 18 konkurrente.

Belgjika, Çekia, Azerbajxhani, Polonia, Finlanda, Estonia, Australia, Suedia, Rumania dhe Serbia kaluan në finale, e cila do të mbahet të shtunën (14 maj).

Tact Watches

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment