November 29, 2021
Portali Shprehja

Maradona dhe perlat e tij më të famshme; “dora e Zotit” dhe “goli i shekullit” (video)

Më 22 qershor 1986, Diego Armando Maradona (D10S) praktikisht e fitoi i vetëm ndeshjen kundër Anglisë 2-1. Fillimisht goli i parë, duke dribluar krejt kundërshtarët, bashkë me portierin anglez; pastaj “dora e Zotit”, që hyri në historinë e futbollit. Goli i Lineker ishte i kotë në fund. Në ditën e përvjetorit të parë të vdekjes së tij, ne po ju kujtojmë dy nga perlat më të famshme të legjendës argjentinase të futbollit.

Tact Watches

.

Të Ngjajshme

Totti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: “U mësuam me ata, por tani them…”

admin

2021 ka përfunduar për Lorenzo Pellegrini: 30-40 ditë pushim për kapitenin e Romës

admin

I “futi duart” gazetares sportive “live”, identifikohet autori. Mungon denoncimi

admin

Leave a Comment