January 23, 2022
Portali Shprehja

Mariçiq: Ende jemi në fazën e bisedimeve! Nuk ka asgjë konkrete në çështjen me Bullgarinë

Ministri në largim i Drejtësis, Bojan Mariçiq sot komentoi pozitën e re të cilën pritet ta merr në ekzekutiv, përcjell TV21. Mariçiq tha se si zv/kryeministër i ardhshëm për Çështje Evropiane mendon se periudhën e ardhshme bisedimet me Sofjen do të marrin një dinamik tjetër.

“Mendoj se fakti që në të dy anët e kufirit kemi qeveri të reja, jep energji dhe shans të ri për zgjidhje pozitive në bazë të leksioneve të mësuara nga procesi i kaluar të bisedime. Ne ende nuk jemi në fazën në të cilën jemi pajtuar në diçka, as pala bullgare nuk është pajtuar. Ende jemi në fazën e bisedimeve dhe të këmbimit të argumenteve dhe pozicioneve, dhe mendoj se vizita e kryeministrit Petkov të martën është një mundësi e shkëlqyer për tu vendosur një dinamikë e re në procesin e bisedimeve mes nesh dhe Bullgarisë”, tha Mariçiq.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Kodra e Diellit: Edhe sezoni i ri pa investime serioze

admin

A do t’i heq Kosova masat në kufij, Ministri i Shëndetësisë Sali në bisedime me homologun Latifi

admin

Kapen tre persona pa certifikatë vaksine në një lokal në Gjevgjeli

admin

Leave a Comment