January 25, 2021
Portali Shprehja

Mariçiq: Në 100 ditët e para të mandatit, pastrim efikas dhe objektiv të gjyqësorit

Ministri i drejtësisë, Bojan Maricic, mbetet i mendimit se në 100 ditët e para të qeverisë, do të vërtetojnë një model që do të sigurojë pastrim efikas dhe objektiv të gjyqësorit.

Në paraqitjen e tij sonte në emisionin “360 gradë” në Alsat, Mariçiq sqaroi:

“Në 100 ditët e para, do të kemi një model sipas të cilit kjo do të zbatohet dhe pikërisht kjo është ajo për të cilën punojmë në këtë moment. Për këtë është e rëndësishme që Gjykata Supreme, Këshilli Gjyqësor dhe Këshilli i Prokurorëve Publik të marrin pjesë në proces, si përgjegjës të drejtpërdrejtë për zbatimin e këtij procesi,” tha Mariçiq.

Të Ngjajshme

Zaev nuk mbështet propozimin e ASH-AAA: Shtetësia me 3 dëshmitarë është e pamundur

admin

Sulmi kibernetik në KSHZ, Prokuroria merr në pyetje dëshmitarët

admin

Ekspertët: Fyerjet dhe gjuha e urrejtjes në karnavalin e Vevçanit të nxitura nga politika

admin

Leave a Comment