June 23, 2021
Portali Shprehja

MASH: Janë paguar bursat e qershorit për nxënësit dhe studentët

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se është bërë pagesa e mjeteve për bursat e nxënësve dhe studentëve për muajin qershor, respektivisht shfrytëzuesit e bursave të MASH-it – bursa për nxënësit e shkollave të mesme, për studentët e regjistruar në studimet bachelor në institucionet e arsimit të lartë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, si dhe për studentët e regjistruar në njërin nga universitetet më të mira botërore sipas rang listës së Shangait.

 

.

Të Ngjajshme

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Filipçe: Po përgatiten protokolle që nxënësit në shtator të kthehen në shkollë

admin

Leave a Comment