February 1, 2023
Portali Shprehja

Maska e mallkuar, Son e pranon: “Bezdisje por prindërit e mi…”

Heung-Min Son është detyruar qe prej operacionit te kryer prane syrit qe të luaje me maskë. Ate maske e vuri para se të startonte Kupa e Botës. Mirëpo, koreano-jugorin duket se maska e shqetëson pafund dhe në ndeshjen e fundit ndaj Crystal Palace, aty ku edhe shënoi vendosi ta hidhte tutje.

Së fundmi, sulmuesi i Tottenham theksoi se maska i pengon shikimin por i duhet ta vendosë për shkak se prindërit e tij shqetësohen shumë. “Sigurisht futbolli nuk është më i njëjtë prej kohës kur luaj me maskë. Vizioni është në rregull, por është pak shqetësuese kur më vjen topi pasi nuk e shoh pastër.

Nuk është se më shqetëson pamasë, por nuk është diçka e mirë. Nëse do të ishte në dorën time, unë do të luaja pa maskë, por prindërit shqetësohen shumë dhe më duhet ta vendos atë.

Në ndeshjen me Aston Villa-n isha shumë i acaruar pasi humba një top dhe e gjitha ndodhi për shkak të mungesës së shikimit nga maska. Por, nuk kam çfarë të bëj pasi edhe mjekët më thonë se duhet ende ta mbaj maskën”, u shpreh Son.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment