October 1, 2023
Portali Shprehja

Mauro Ikardi, blen makinën më të shtrenjtë në botë?!

Mauro Ikardi vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, edhe kryesisht për gjëra që nuk kanë lidhje me fushën e futbollit. Sipas “L’Equipe”, sulmuesi i Gallatasarai-t ka blerë kohët e fundit makinën më të shtrenjtë në botë.

Bëhet fjalë për një “Rolls Royce Boat Tail” e shpërndarë në version shumë të limituar (ekzistojnë vetëm 3 të tilla) dhe njëra prej këtyre modele tani zotërohet nga argjentinasi. Kostoja e mjetit luksoz është rreth 26 milionë euro dhe, sipas burimit, pronarët e dy makinave të tjera unike në qarkullim janë disa super yje me para për të shpenzuar.

Bëhet fjalë për çiftin Xhej-Z dhe Bijons, ndërsa tjetra është në pronësi të një sipërmarrësi të njohur. Makina ka një motor V12 me 6.75 litra dhe me dy turbina.

Fuqia: nga 563 në 600 kuaj. Në makinë janë montuar dyer prej druri natyral, poshtë të cilëve ka ndarje me shumë aksesore për piknik dhe një frigorifer.

.

Të Ngjajshme

Arsyeja e vërtetë e vdekjes së Beethovenit

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Leave a Comment