September 25, 2022
Portali Shprehja

Mbappe apo Haaland? Legjenda Henry zgjedh më të mirin

Thierry Henry mendon se Kylian Mbappe është më lart se Erling Haalan dhe e ka arsyetuar zgjedhjen e tij.

“Mbappe mund të krijojë dhe të gjuajë, Haaland nuk krijon, vetëm gjuan. Mbappe mund të luajë nëtë djathtë, në të majtë dhe në qendër.

Haaland mund të luajë vetëm në majë të sulmit. Ai është një lojtar i mrekullueshëm dhe me të City mund të fitojë Champions League. Tani për tani Mbappe ka votën time”, tha Henry.

.

Të Ngjajshme

Forumi i Biznesit: Më pak barriera tregtare dhe doganore, më shumë bashkëpunim

Rritja e çmimeve të energjisë falimenton qindra kompani në Gjermani

Automjeti i shefit të Shtatmadhorisë Vasko Gjurçinovski përfshihet nga flakët ndërsa ishte në lëvizje, nuk ka të lënduar

admin

Leave a Comment