May 11, 2021
Portali Shprehja

Mbërrijnë në vendin tonë dhe 10 530 vaksina Pfizer

Ministria e Shëndetësisë informon se dërgesa e parë e vaksinës “Pfizer” ka arritur këtë pasdite. Këto vaksina Ministria e Shëndetësisë i siguroi përmes negociatave të drejtpërdrejta me prodhuesin e vaksinës anti-Covid-19. Bëhet fjalë për 10.530 doza të vaksinës “Pfizer”, të cilat nga e mërkura do të shpërndahen në pikat e vaksinimit në vend, ku vaksinimi zhvillohet në përputhje me Strategjinë Kombëtare për Imunizimin e popullsisë, theksojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

.

Të Ngjajshme

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

admin

Gati amendamentet me të cilat do të ndryshohet teksti i Ligjit të Shtetësisë

admin

Diplomacia europiane: Hapni sa më shpejt negociatat me Tiranën dhe Shkupin

admin

Leave a Comment