July 2, 2022
Portali Shprehja

Mbërrin në Tiranë Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel. Pritet me ceremoni zyrtare nga Rama (axhenda)

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel, ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Tact Watches

Michel u prit me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Në agjendë parashikohet që zyrtari i lartë europian do të pritet nga kreu i qeverisë Rama në orën 10:15.

Më pas në orën 10:30, do të zhvillohet takimi me dyer të mbyllura i dy delegacioneve.

Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Michel Kryeministrit Rama.

Vizita e zyrtarit të lartë të Bashkimit Europian vjen në një kohë kur po shtohet presioni për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga vendet e BE, e lidhur sidomos me pushtimin rus në Ukrainë dhe ndikimin që mund të ketë në Ballkan.

Të Ngjajshme

Për vetëm 3 orë Tiranë – Sarandë, u hap aksi i rëndësishëm rrugor në jug të Shqipërisë (VIDEO)

admin

Shtrenjtohen çmimet në Durrës, pushuesi tregon sa po paguajnë për 5 ditë

admin

Gjermania paralajmëroi popullsinë e saj: Kurseni energjinë elektrike dhe përgatituni për dimër!

admin

Leave a Comment