January 23, 2021
Portali Shprehja

Mbi 27 milionë të prekur me Covid-19 në të gjithë botën

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19.

Numri më i madh i të infektuarve është në SHBA – 6.434.526 raste, pasuar nga Brazili (4,123,000), India (4,160,493), Rusia (1,025,505), Peruja (683,702), Kolumbia (658,456), Afrika e Jugut (636,884), Meksika (629,409), Spanja (517,133), Argjentina (471,806) dhe Kili (420,434).

Të Ngjajshme

Specialja thërret në telefon ambasadorin e Kosovës në Shkup, ja detajet e kësaj bisede

admin

Mafia italiane në Tiranë?! Ora News zbardh përgjimet, biseda për pallate e tendera në shëndetësi

admin

Sondazhi/Mbi 49% e kosovarëve e duan kryeministër, Albin Kurtin

admin

Leave a Comment