November 27, 2020
Portali Shprehja

Mbi 6100 të infektuar me Covid dhe 29 viktima në Serbi

Një numër rekord të infektuarish me Covid është shënuar gjatë orëve të fundit në Serbi.

Raportet e 24 orëve tregojnë se janë konfirmuar pozitiv me Covid 6,109 raste të reja dhe kanë humbur jetën 29 persona.

Aktualisht, 5,589 njerëz janë të shtruar në spital gjersa 186 pacientë po trajtohen me aparate respiratore.

Që nga fillimi i epidemisë, janë regjistruar 104,097 raste ndërsa shkalla e vdekjeve është 1,07 për qind.e.su./abcnews.al

Të Ngjajshme

Kurti: Njëherë zgjedhjet, pastaj të vendoset për presidentin

admin

Ujku i futet kosovarit brenda në banjo, shikoni momenti kur nxirret jashtë (VIDEO)

admin

Eksperti amerikan: Ja përse Vjosa Osmani duhet të drejtojë shtetin në 5 vitet e ardhshme

admin

Leave a Comment