July 2, 2022
Portali Shprehja

MBYLLET LA LIGA E REAL MADRID | Nga fair play para ndeshjes, duartrokitjet te lotët e Marcelo dhe Isco (Pamjet)

Real Madrid dhe Betis nuk kalojnë përtej 0-0 në javen e fundit te La Liga-s. Ancelotti nuk përmbys, ai kërkon ritëm në funksion të finales ndaj Liverpool-it dhe në fakt fut njëmbëdhjetëshen më të mirë.

Por njëmbëdhjetë më të mirët duket se të paktën e kanë kokën diku tjetër. Në pjesën e dytë, ja ndryshimet: brenda Camavinga dhe Valverde. Pastaj hapësirë ​​për Ceballos, Isco dhe Marcelo.

Tact Watches

Real Madrid e mbyll në krye me 86 pikë, aktualisht +13 nga Barcelona e dyta dhe e angazhuar ndaj Villarrealit. Pas dy fitoreve radhazi, Betis frenon, kualifikohet në Europa League dhe mund të përballojë edhe goditjen e Real Sociedad me 65 pikë.

Skuadra e Pellegrinit është përpara në ndeshjet kokë më kokë. Por, ndeshja u karakterizuar edhe nga nje gjest super i bukur i te dy skuadrave. Nje tunel i dyfishte, sepse fillimisht lojtaret e Realit kane duartrokitur ato te Betis dhe pastaj ka qene radha e atyre te Betis te duartrokisin Real Madrid.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN FC (@espnfc)

Tani, vemendja e Realit te finalja e madhe e Champions League ndaj Liverpool. Reali e mbyll La Liga me keto shifra: vendi i pare kampion 4 jave para fundit. Sulmi me i mire me 80 gola nga te cilat Benzema ka shenuar 27 dhe ka dhene 12 asist.

Kampionati i 35 dhe titulli i dyte ne 3 vitet e fundit. Sakaq, edhe mbrojtja ka qene vendimtar me 31 gola te pesuar ne 38 ndeshje te kampionatit. Sakaq, ka lot nga Isco per ndeshjen e tij te fundit me Realin ashtu si edhe per Marcelo.

 

.

Të Ngjajshme

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Nga 406 mijë në 1.1 mln euro: ja sa fitojnë më të pasurit e futbollit në javë

admin

Leave a Comment