February 26, 2021
Portali Shprehja

Mbyllet një lokal në Creshevë të Shkupit, ndalohen 32 persona

Mbrëmë gjysmë ore para mesnate, policia ka kryer kontroll në një objekt në fshatin Creshevë të Shkupit. Gjatë kontrollit në objekt janë hasur 32 persona, mes të cilëve edhe pronari G.I. 56 vjeçar nga fshati Bullaçan. Pronari i lokalit dhe mysafirët janë privuar nga liria dhe dërguar në Stacionin Policorë të Gazi Babës. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi në bazë të Nenit 206 nga Kodi Penal, “mosveprim në përputhje me rregullat shëndetësore gjatë kohës së pandemisë”. Objekti është mbyllur nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 401 shkelje për mosmbajtje të maskës

admin

Sanksionohen 132 vozitës në Shkup, 36 për tejkalim të shpejtësisë

admin

17 vjet nga vdekja e Boris Trajkovskit

admin

Leave a Comment