September 29, 2020
Portali Shprehja

Me 1 mijë euro mund të bëheni me veturë të re: Çmimet e veturave në Gjermani bien “përtokë”

Në veturë Golf plus, tani atje kushton hiç më shumë se 2 mijë euro, ndërsa një Golf 4 vetëm 999 Euro.

Nga vjeshta nuk do të mund të hyjnë në qendrat e disa qyteteve gjermane. Tre milionë automjete të tipit diesel janë të parkuara në Gjermani dhe janë në pritje të blerësve, gjë e cila në kohë pandemie ka bërë që të ketë shumë pak të interesuar.

Blerësit më të mëdhenj janë serbët e kroatët, por që muajt e fundit është rritur edhe numri i blerjeve nga Kosova. Gjermania është duke eksportuar shumë makina në tregjet e Evropës Lindore dhe Juglindore.

Në Gjermani, vlerësohet se ka rreth 10 milionë vetura me naftë.

Ndalimi i qarkullimit të veturave me naftë, bërë për të luftuar ndotjen e ajrit, në një vendim të përkohshëm, që pritet të shkundë industrinë e automobilave.

Më poshtë ju sjellim disa nga çmimet e këtyre veturave, dhe faqen ku mund t’i gjeni në autoscout24.de.

Të Ngjajshme

10 aplikacionet qe ju ndihmojnë të punoni në shtëpi

admin

Dalin fotografi të reja të Volkswagen ID

admin

Mercedes-AMG E63 S 2021 me lehtësi e arrin shpejtësinë prej 300 km/orë

admin

Leave a Comment