April 16, 2021
Portali Shprehja

Me 67 vota “pro” votohet Qeveria Kurti 2

Qeveria Kurti 2 në Kosovë sapo është votuar me 67 vota “pro”, 30 vota “kundër” dhe asnjë “abstenim”. Të pranishëm në sallën e Kuvendit ishin 107 deputetë.  Albin Kurti është zyrtarisht kryeministri i ri i Kosovës.

.

Të Ngjajshme

Zaev: Besoj se arritëm marrëveshje për Ligjin për shtetësi

admin

“Souftueri”, arrest shtëpiak për Rashkovskin

admin

“Rashkovski”, Zaev: Të gjithë jemi të barabartë para ligjit, të mos ketë dilema

admin

Leave a Comment