May 26, 2022
Portali Shprehja

Me autobusa e vetura qindra serbë të Kosovës ja mësynë drejt Serbisë për të votuar në referendum

Me qindra qytetarë serbë të Kosovës ja kanë mësyrë kufirit drejt Serbisë për të marrë pjesë në referendumin për ndryshimin e Kushtetutës, raporton Ekonomia Online.

Tact Watches

Nga fotografitë e siguruara nga Ekonomia Online shihen kolonat e gjata të qytetarëve të cilët po kalojnë kufirin matanë me autobusë dhe vetura.Ndërkaq kujtojmë se në orët e para të mëngjesit në Mitrovicën e Veriut është mbajtur një protestë e serbëve, drejtuar nga kreu i Listës Serbe, njëherësh ministër në qeverinë “Kurti”, Goran Rakiç.

Por sipas raportimeve të Policisë së rajonit kjo protestë ka përfunduar e qetë dhe pa ndonjë incident.Ndërsa pas votimit në një konferencë Rakiç bëri me dije se do të vendosin reciprocitet në veri të vendit nëse Qeveria e Kosovës nuk e lejon mbajtjen e zgjedhjeve serbe të 3 prillit.

Të Ngjajshme

Rusia nuk ka të ndalur, kërcënon edhe këtë shtet të Ballkanit

admin

Gjen. Begaj: SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë

admin

Flamuri në gjysmështizë në Ambasadën amerikane në Prishtinë, në nderim të viktimave në Teksas

admin

Leave a Comment