June 24, 2021
Portali Shprehja

Me gjysmë milion euro garanci, Rashkovski kërkon të lirohet nga paraburgimi

Ish sekretari i përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski ofron gjysmë milion euro garanci për dalje nga paraburgimi- njofton “360 gradë”. Prokuroria e Lartë Publike ka dhënë mendim pozitiv që Rashkovski të dalë në burgu i Shutkës kurse vendimin final duhet ta marrë Gjykata e Apelit. Rashkovski është në paraburgim nga 21 prilli. Ai dyshohet për furnizim të softuerit derisa ishte sekretar i përgjithshëm i Qeverisë ndërsa sipas Prokurorisë së Krimit të Organizuar dhe Korrupsiot, përmes furnizimeve publike që ai i ka realizuar, është dëmtuar buxheti për rreth 180 mijë euro.

.

Të Ngjajshme

Dehari: Nëse nuk na lejojnë të punojmë në ambiente të mbyllura, mund të falimentojmë përfundimisht

admin

Bekteshi: Këtë vit nuk do ketë shtrenjtim të energjisë elektrike

admin

Bekteshi: Shtrenjtimi i derivateve nuk është rritje e akcizës, por shërben për të mbrojtur ambientin

admin

Leave a Comment