September 22, 2023
Portali Shprehja

“Më kanë vjedhur tre pasaporta”, Trump akuzon agjentët e FBI-së pas bastisjes së zyrës

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump pretendon se gjatë kontrrollit të shtëpisë së tij nga FBI i janë “vjedhur” tre pasaporta gjë që mund të nënkuptojë se ai nuk mund të largohet nga vendi.

Ish-Presidenti ankoi se marrja e FBI-së ishte një “sulm ndaj një kundërshtari politik”.

Duke marrë në faqen e tij të internetit Truth Social të hënën, ai shkroi: “Uau.

“Në bastisjen e FBI-së ose Mar-a-Lago, më vodhën tre pasaportat (njëra e skaduar), së bashku me gjithçka tjetër. Ky është një sulm ndaj një kundërshtari politik në një nivel të paparë më parë në vendin tonë. Bota e Tretë. ”

Nuk është e qartë se cilat pasaporta janë marrë gjatë kontrollit të FBI-së në pronën e tij në Florida, por Trump dihet se ka një pasaportë të rregullt blu të lëshuar për qytetarët amerikanë dhe një “diplomatike” të kuqe./albeu.com

Të Ngjajshme

Dalin pamjet/ Policia amerikane vret një 34-vjeçare brenda shtëpisë së saj

admin

Qeveria serbe: Rikonstruimi i pikës kufitare Preshevë-Tabanoc gati në fillim të verës

admin

SYRI TV publikon VIDEON e takimit të fshehtë Basha-Balla

admin

Leave a Comment