October 2, 2022
Portali Shprehja

Më mirë me Giroud se me Messi-n dhe Neymar, deklarata befasuese e Mbappe

Ka shënuar, dhe kjo nuk është diçka e re, me Francën në ndeshjen që fitoi 2-0 ndaj Austrisë. Por Kylian Mbappe i bën njerëzit të flasin jo vetëm për paraqitjet e tij në fushë, por edhe për disa deklarata që nxjerrin në pah një notë të mundshme të “stonuar”.

Duke folur për mikrofonat e mediave pas suksesit të Gjelave kundër kombëtares austriake, siç nënvizohet edhe nga Mirror, Mbappe ka shpjeguar se si me Francën ndihet më i lirshëm për të shprehur aftësitë e tij:

“Unë luaj ndryshe mes klubit dhe kombëtares. Këtu më kërkojnë gjëra të ndryshme nga ato që më kërkojnë në klubin tim”, ka shpjeguar Kylian.

Dhe akoma: “Sigurisht që kam shumë më tepër liri në kombëtare sesa në Paris Saint-Germaina. Trajneri e di që ai ka një lojtar si Olivier Giroud që luan edhe në mbrojtje dhe kjo bën që unë të shkoj në hapësirat që krijohen. Te PSG është ndryshe”.

Për formën e tij dhe gëzimin që ndjen kur luan me Francën: “Sigurisht që më pëlqen të jem në skuadër. Gjendja ime fizike? Shumë e mirë. Prioriteti është ekipi. Shpresoj të luaj të dielën në ndeshjen kundër Danimarkës”.

.

Të Ngjajshme

Juve e ka të ndaluar të gabojë më. Allegri i beson 3-5-2, me Vlahovic-Milik në majë

admin

Çështja Coutinho: Liverpool ka arkëtuar 160 mln eurot, por Barça duhet të përfundojë ende së paguari për të…

admin

I mallkuar nga dëmtimet! PSG “ia mori” Milanit nga duart, por sot ndeshja i zgjati 15′ pasi kthehej nga disa javë jashtë

admin

Leave a Comment