March 21, 2023
Portali Shprehja

Më shpejt se alarmi: Vodhën gjashtë makina në 45 sekonda

Sipas njoftimit të policisë, hajnat kanë hyrë në sallon rreth orës 2 të mëngjesit dhe në më pak se një minutë kanë nxjerrë gjashtë makina të reja. Dhe jo vetëm ndonjë, por gjashtë Dodge Challenger në maskën SPT Hellcat. Ndodhi në shitësin Don Franklin Somerset Chrysler Dodge Jeep Ram në Somerset, Kentucky.

“Me të vërtetë për të ardhur keq.” Mungojnë makina me vlerë 600 mijë dollarë. E dini, këto janë shumë para. Një punë mjaft e madhe,” tha menaxheri i sallës së ekspozitës Adam Bryant për WKST. “Ata thyen xhamin e pasmë, hynë në ndërtesë, gjetën të gjashtë automjetet dhe u larguan me to,” vazhdoi ai.

Sipas menaxherit të sallonit, alarmi aktivizohet 60 sekonda pas zbulimit të hyrjes së paautorizuar. Ata përfunduan gjithçka dhe u larguan nga salloni në 45 sekonda. Policia mbërriti në vendngjarje për 3 minuta, por ishte tepër vonë.

Ndërkohë policia ka arritur të lokalizojë pesë makina, ndërsa të gjashtin është në kërkim. Nga pesë vetura, një ka humbur jetën në një aksident trafiku, ndërsa shoferi është arrestuar dhe privuar nga liria. Një makinë tjetër është lokalizuar vetëm falë faktit se i ka mbaruar karburanti.

Interesant është fakti se ky model është shpesh në shënjestër të hajdutëve.

 

.

Të Ngjajshme

Një metodë japoneze na tregon mënyrën që çliron stresin dhe dhimbjet duke shtypur gishtat e dorës

Mos i tregoni askujt gjëra për jetën tuaj, pasojat mund të jenë të rënda!

Takimi i Ohrit, kKurti të enjten raporton në kuvend

Leave a Comment