Më shumë se 1.5 milion raste me koronavirus të regjistruara në Amerikë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar të paktën 1.527.355 raste të koronavirusit dhe 91.872 vdekje të lidhura, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins.

Të paktën 17.059 raste të reja dhe 1.383 vdekje janë raportuar të martën.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-vë, si dhe raste të riatdhesuara, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

loading...

Të ngjajshme

Dyshimi për rastin me koronavirus në Kosovë, Ministri i Shëndetësisë: Në mesnatë dalin rezultatet

shprehja

Ministria e Shëndetësisë: S’ka të infektuar me koronavirus në Serbi

shprehja

Spanja – vendi i katërt në botë me numrin e vdekjeve nga koronavirusi

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë