October 21, 2021
Portali Shprehja

“Më trembin fjalën e Neymar, të jem si PSG do të isha i shqetësuar me atë që tha…”

Neymar njoftoi disa ditë më parë se dëshiron të largohet nga kombëtarja braziliane pas Kupës së Botës në Katar 2022. Fjalët që sipas Jerome Rothen tregojnë një ankth të caktuar në shpirtin e ish -kampionit të Barcelonës…

“Deklaratat e tij të fundit janë shumë të këqija për PSG. Ai po kalon një fazë të keqe dhe po tregon një mungesë angazhimi ndaj klubit. Neymar është një lojtar i mrekullueshëm kur është në formë, problemi është se ai po kalon një fazë të keqe. I mungon guximi.

Dashuria qe ai ka për Brazilin është e qartë, ai dëshiron të fitojë Kupën e Botës dhe shansi i tij i fundit do të jetë në Katar brenda një viti.

Por unë duhet të kujtoj atë për detyrat e tij: kur ju jeni një lojtar i këtij niveli, një figurë portreti për klubi ku tashmë keni vendosur të përfundoni karrierën tuaj, nuk mund të thoni gjëra të caktuara. Ju duhet të përballeni me përgjegjësitë tuaja”, tha ai për RMC.

.

Të Ngjajshme

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Capello lartëson Juventusin, tregon aftësinë kryesore të Allegrit

admin

Rudiger nuk pranon rinovimin; në horizont Bayerni, por edhe Serie a

admin

Leave a Comment