August 11, 2022
Portali Shprehja

Mediat, Enis Bardhi te Olimpiakosi për 4.5 mln euro

Skuadra e Olimpijakosit, mund të jetë destinimi për njërin ndër futbollistët më të mirë në Maqedoni, Enis Bardhin.

Lajmin e përcjellin mediumet spanjolle, të cilat raportojnë se transferimi i Bardhit te skuadra greke, do të kushtojë 4.5 mln euro, të cilat Olimpiakos do t’i paguajë menjëherë  3 mln euro, ndërsa 1.5 mln euro të tjera, do të shkojnë në konton e Levantes përmes bonuseve për një vit.

Paga e mesfushorit shqiptarë do të jetë rreth 700 mijë euro, që është 4 për qind më e vogël se ajo që ka marë te skuadra spanjolle.

Ndryshe Enis Bardhi ka marrëveshje me Levanten deri në vitin 2024, ndërsa te skuadra spanjolle erdhi në vitin 2017, nga skuadra e Ujpeshtit.

.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment