March 25, 2023
Portali Shprehja

Mediat “masakrojnë” PSG, Galtier justifikohet: “Gol budalla, nuk ka turp kur e largon…” Por Danilo pranon super Bayern-in

Liga e Kampionëve është sërish një kimerë për Paris Saint-Germain. Skuadra e Galtier humbi edhe në Mynih me rezultatin 2-0 dhe u eliminua nga gara në fazën e 16-të. Në Francë ka hidhërim të madh për këtë zhgënjim të ri, të zjarrtë. Këtu janë hapjet e gazetave kryesore. L’Equipe: Boshllëku i Madh. PSG gjithashtu mundet në ndeshjen e dytë, duke u ndalur në raundin e 16-të për të dytin vit radhazi.

Paris Saint-Germain ka një problem në mbrojtje, siç u theksua edhe në ndeshjen me dy ndeshje kundër Bayern Munich që çoi në eliminimin në fazën eliminatore të Champions League. Në fakt, skuadra franceze ka pranuar gjithmonë të paktën një gol në tetë ndeshjet e Champions League të luajtura këtë sezon, kjo është hera e parë në histori që PSG nuk arrin të mbajë portën e pastër për të paktën një herë në kompeticion…

Christophe Galtier foli me trishtim pas ndeshjes dhe eliminimit: “Është një zhgënjim i madh, por duhet ta përballojmë dhe ta pranojmë. Ka shumë zhgënjim në dhomën e zhveshjes. Nuk e di nëse është një mësim për të mësuar, por ka shumë zhgënjim.

Nëse do të kishim shënuar të parët do të kishte qenë ndryshe, por ne nuk e bëmë. Ne luajtëm mirë në pjesën e parë, ndiheshim se mund të arrinim performancën e kundërshtarëve tanë, por i humbëm rastet. Pranuam një gol budalla. Po, ka pasur presion nga Bayerni, por ndonjëherë nuk duhet të kesh turp të luash me topa te gjatë për të kapërcyer presionin”, tha ai për Canal+.

Goditje e rëndë për klubin parisien me Danilon, mbrojtësin e PSG, i cili ndërkohë që i jep meritat kundërshtarit nuk e fsheh zhgënjimin: “Fatkeqësisht, Bayerni ishte shumë i fortë. Patëm raste në pjesën e parë, nuk ia dolëm t’i shfrytëzojme  dhe në Champions League kjo i bën gjërat të vështira.

Bayerni është një ekip fizik, ata fitojnë shumë duele. Ne humbëm shumë sonte dhe kjo na komplikoi gjërat. Është e vështirë të dalësh kështu, por ky është Champions League”, fjalët e tij për mikrofonat e Canal+.

.

Të Ngjajshme

EURO 2024 | Pjesët e para. Franca goleadë, Lukaku hesht Stokholmin. Çekia çmonton Poloninë e Lewandowskit (PAMJET)

admin

Messi vs Ronaldo, sfida e pafund edhe me kombëtaret: mesatarja e golave shpërblen kampionin e botës deri tani!

admin

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Leave a Comment