May 28, 2023
Portali Shprehja

Medvedev: Mbi 117 mijë njerëz iu bashkuan ushtrisë ruse që nga 1 janari

Zëvendës Presidenti i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev deklaroi se më shumë se 117,400 njerëz iu bashkuan ushtrisë ruse këtë vit.

“Që nga janari i këtij viti, më shumë se 117,400 njerëz janë pranuar në Forcat e Armatosura në bazë të kontratave dhe si pjesë e formacioneve vullnetare”, tha Medvedev në një takim për pranimin në shërbimin ushtarak me kontratë.

“Ne po vazhdojmë të punojmë me ju për kompletimin e Forcave të Armatosura të Rusisë me ushtarë kontraktorë në kuadrin e udhëzimeve të Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin”, theksoi ai.

.

Të Ngjajshme

Toka ka marrë “mesazhin e parë nga alienët”: Shkencëtarët pajtohen – “Na ndihmoni ta deshifrojmë”!

“Bye, bye, bye Kemal” Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Udhëheqësit botërorë kanë filluar të urojnë Erdoganin për fitoren

Leave a Comment