January 28, 2022
Portali Shprehja

Mehmedoviq: Omicron po përhapet jashtëzakonisht shpejt në Maqedoni dhe pasojat ende nuk janë analizuar

Pulmonologu Zllate Mehmedoviq për emisionin “25 minuta” tha se lloji i virusit Omicron po përhapet jashtëzakonisht shpejt dhe pasojat ende nuk janë analizuar.

“Pas regjistrimit të rastit të parë të omicron në vend, është çështje kohe kur do të jetë shumë i përhapur dhe dominues dhe nuk do të ndalet me kaq. Viruset me jetën evoluojnë dhe anashkalojnë imunitetin e njeriut për të mbijetuar”, tha mjeku Zllate Mehmedoviq.

Tact Watches

Mutacioni i omikronit po përhapet jashtëzakonisht shpejt dhe pasojat ende nuk janë analizuar.

“Por ajo që është jashtëzakonisht e rëndësishme është vaksinimi, i cili redukton jo vetëm përhapjen e coronavirusit, por edhe fatalitetin nga shtrimi në spital”, thotë Mehmedoviq.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment