November 26, 2022
Portali Shprehja

MekGregor: Do të bëj rikthimin më të madh në historikun e sportit

Konor MekGregor, do të lë pas vetes divizionin e peshës së lehtë. Ish-kampioni i dyfishtë në “UFC”, mori pjesë në një seancë të shkurtër pyetjesh dhe përgjigjesh me fansat e tij. Ndër pyetjet e bëra ishin ato në lidhje me të ardhmen e irlandezit në kafaz, një vit pas operacionit në këmbë. “The Notorius” u shpreh se po i kushton vëmendje një dueli për titullin ndaj kampionit të botës Kamaru Usman.

 

“Patjetër që më intereson kjo sfidë. Jam i ngazëllyer që rikthehem. Njerëzit kanë parë një gjysmë faqe të dosjes sime. Ky do të jetë rikthimi më i madh në historinë e sportit”, tha më tej irlandezi, që së fundi është marrë me xhirime të një filmi ku do të debutojë,“ shkroi MekGregor në rrjetet sociale.

 

MekGregor ka humbur dy duelet e fundit, të dyja ndaj Dustin Poirier. Triologjia u mbyll me dëmtimin e irlandezit, pas thyerjes së këmbës dhe prej 15 muajsh ai nuk është ngjitur në kafaz.

 

“Ai dëmtim është një kujtim i largët. Kirurgët dhe një ekip mjeshtëror mjekësh më rikthyen në formë. Këmba tani është një armë vdekjeprurëse”, tha MekGregor.

.

Të Ngjajshme

Rusët bombardojnë qytetin industrial të Ukrainës, të paktën 13 të plagosur, mes tyre një adoleshent

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Leave a Comment