7.7 C
Skopje
December 12, 2019
Informacione Vendi

Memedi thotë se të gjithë po e lusin RDK-në për koalicionim

Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka thënë se të gjitha partitë politike kanë interesim të madh për të bashkëpunu dhe koalicionu me RDK-në.
“Ne nuk kemi interesim për askend, ndërsa të gjitha partitë e tjera kanë interesim të jashtëzakonshëm të bashkëpunojnë dhe koalicionojnë me RDK. Të gjithë nga BDI e të gjithë të tjerat janë interesuar për koalicionim me RDK. Por neve nuk na intereson asgjë përveç konceptit tonë politik. Ne nuk lusim askend dhe nuk jemi të interesuar”, theksoi Memedi për TV Globi. Ai thotë se të gjitha strukturat politike, nëntoka politike ka sulmuar dhe goditur ate për ta eliminuar politikisht. “Ky koncept dhe filozofi nuk i shkon për shtati këtyre strukturave. Vesel Memedi nuk bëhet pishman për vendimet që i merrë, sepse ato bazohen në analiza të thella. “, theksoi Memedi. (INA)

Interviste me kreun e RDK – së, Vesel Memedi

Interviste me kreun e RDK – së, Vesel Memedi

Gepostet von TV GLOBI am Mittwoch, 13. November 2019

 

Artikuj të ngajshëm

Përurohet pulla postare 25 Vjet nga themelimi i Universitetit të Tetovës

shprehja

Ndihmohen 150 familje me dru për ngrohje

shprehja

A më mirë Ali Ahmeti të largohet nga politika, apo të mbetet edhe më tej?

shprehja