February 2, 2023
Portali Shprehja

Mëngjesin e së shtunës kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë telefonatë nga ministri i Jashtëm grek, Dendias

Mëngjesin e së shtunës kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias.

Vetë Dendias ka njoftuar për telefonatën por nuk ka dhënë shumë detaje.

Ai ka thënë se kanë folur për zhvillimet e fundit.

“Fola sot përmes telefonit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Diskutimi ishte i fokusuar në zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe në dialogun Prishtinë-Beograd”, ka njoftuar ai në Twitter.

.

Të Ngjajshme

UNHCR: Maqedonia e Veriut deri tani ka pranuar 6 mijë refugjatë ukrainas

​Rusia po planifikon ofensivën e 24 shkurtit, thotë ministri ukrainas i mbrojtjes

Flori Mumajesi po i rikthehet muzikës, këtë e bën të ditur shoku i tij

Leave a Comment