November 28, 2020
Portali Shprehja

Merkel 15 vjet në pushtet, Zaev uron kancelaren gjermane

Kryeministri Zoran Zaev përes Twitter ka uruar kancelaren gjermane Angela Merkel me rastin e shënimit të 15 viteve si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë.

“Urime për mikeshën tonë, Dr. Angela Merkel, e cila sot shënon 15 vjet si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë. Ajo po shkruan histori bashkëkohore gjermane. Kancelarja është mikesha jonë e ngushtë dhe na motivon të ecim përpara edhe më me guxim”, shkroi kryeministri Zaev në Twitter.

 

The post Merkel 15 vjet në pushtet, Zaev uron kancelaren gjermane appeared first on Alsat.

Të Ngjajshme

Osmani: Refuzimi nga ana e Bullgarisë do të ishte një gabim strategjik

admin

Osmani: Marrëveshja me Bullgarinë nuk parasheh bisedime për identitetin dhe gjuhën maqedonase

admin

28 viktima dhe 1 093 raste të reja me COVID

admin

Leave a Comment