0.3 C
Skopje
March 15, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Merr fund i ftohti, nga sot ndryshojnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat sipas IHK-së do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-17 gradë Celsius.

Era do të vazhdoj ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s. /Lajmi.net/ 

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Protesta kundër ndërtimit të minares së xhamisë në Ohër

shprehja

Nasim Haradinaj: Të prekësh në UÇK-në, jo vetëm që shkakton probleme por edhe trazira

shprehja

Paraburgim për pronarin dhe shoferin e “Durmo Turs”

shprehja