June 5, 2023
Portali Shprehja

Mësohen 18 nga 32 pjesëmarrës në Ligën e Kampionëve

Kampionatet e futbollit në pjesën e madhetë Evropës, kanë mësuar skuadrat kampione , ndërsa tek të tjerat ende vazhdon gara për titullin kampion. Ndërkohë janë konfirmuar 18 nga 32 pjesëmarrësit e sezonit të ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Kujtojmë se do të jetë edicioni i fundit i Ligës së Kampionëve, siç e kemi parë prej vitesh, ndërsa nga sezoni 2024/2025 do të marrin pjesë 36 klube, ku secili do të luajë nga tetë ndeshje para fazës eliminatore sipas modelit zviceran.

Ndërkohë këto janë 18 skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve:

Borusia Dortmund, Bajern, Lajpcigu (+1)

Man. Siti, Arsenali, Njukasëlli (+1)

Barcelona, ​​Atletiko Madrid, Real Madridi (+1)

Napoli, Lacio (+2)

PSZH (+1)

Benfika, Porto

Fejnordi

Salzburgu

Seltik

Crvena zvezda

.

Të Ngjajshme

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

26 vjet pas vdekjes së tij, Tupac merr një yll në Hollywood Walk of Fame

Shikoni çfarë i bënë amerikanët “Jugo” legjendar: Ekspozita e vitit 1997 është një hit i vërtetë

Leave a Comment