Mësohet arsyeja pse Man Utd hoqi dorë nga Martinez

23 vjeçari argjentinas është emri më i përfolur për afatin kalimat veror.

Martinez ka një klauzolë e cila i aktivizohet në muajin korrik, dhe secila skuadër ka të drejtën e blerjes së tij për 111 milinë euro.

Lojtari që me Interin ka shënuar 11 gola këtë sezon po kërkohej nga Manchester United, Manchester City dhe Barcelona, dhe një transferim te këta të fundit është duke u favorizuar.

Sipas The Times, ‘Djajtë e Kuq’ e shohin veten jashtë garës për nënshkrimin me Martinez, duke mos mundur të përballojnë klauzolën e lirimit./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Barca bëhet me sulmues të ri, i kushton 18 milionë euro

shprehja

Donjeta Sadiku triumfon ndaj Mta Kleinhans

shprehja

Cristiano Ronaldo me një rekord unik jashtë fushës së futbollit

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë