3.9 C
Skopje
December 6, 2019
Informacione Vendi

Mësohet data kur do hapet kufiri Bellanoc-Stançiç

Vendkalimi kufitar Bellanoc-Stançiç do të hapet më 28 nëntor të këtij viti. Agjencia e lajmeve INA mëson autoritet e Maqedonisë janë duke u bërë gati për ceremoninë e hapjes ku do të ketë delegacione edhe nga Republika e Kosovës.Vendaklimi Bellanoc – Staniçiq do lidh Maqedoninë dhe Kosovën, ndërkohë do i jap një inpakt të ri raporteve ndërmjet Likovës dhe Gjilanit, duke shkurtuar rrugën për komunikimin e banorëve të kësaj ane për më shumë se 60 km.(INA)

Artikuj të ngajshëm

Grubi: Ja çfarë dite ishte sot, bashkë vendimtar

shprehja

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

shprehja

Propozohet drejtori i ri i Revizionit Shtetëror

shprehja