0.6 C
Skopje
December 4, 2019
Tech

“Messages” në Google “sfidojnë” WhatsApp dhe Viber

Kjo do të thotë që aplikacioni i mesazheve, i cili zakonisht konsiderohet si pasardhësi i SMS tradicionale me aftësi të përparuara, në të vërtetë po konkurron me aplikacione si WhatsApp dhe Viber.

Aftësitë e reja të aplikacionit mbështesin konfirmimin e marrjes, dërgimin e mesazheve në vazhdim, si dhe aftësinë për të dërguar dhe marrë foto, video dhe etiketa me rezolucion të lartë. Përveç kësaj, shtesa Android RCS sjell etiketa shtesë të komunikimit në grup, siç është aftësia për të shtuar dhe larguar njerëzit nga bisedat ose emrat e bisedave për navigacion të lehtë.

Etiketat e reja vijnë si një azhurnim falas në aplikacionin Messages të Google, i cili zakonisht vjen i instaluar paraprakisht në shumicën e pajisjeve Android dhe mund të shkarkohet falas në Google Play Store. Google njofton se shtrirja do të jetë në dispozicion në vendet e tjera deri në fund të vitit.


Top Channel

Artikuj të ngajshëm

Shtatë nxënësit që vdiqën dhe u rikthyen në jetë në vitin 2011

shprehja

Fenomeni sekret në polet e Tokës, NASA nis hetimet

shprehja

Krevati që ju shpëton nga tërmeti (VIDEO)

shprehja