March 25, 2023
Portali Shprehja

“Messi alien, kur mendon se nuk të sheh të nxjerr para portierit! Më e keqja ndodh kur e sheh të lodhur…”

Rodrigo De Paul dha një intervistë për Cadena Ser, ku foli edhe për Lionel Messin, Diego Simeone dhe Joao Felix: “Ajo që bën Leo është magji. Ju prisni me habi se çfarë do të bëjë dhe nuk pushoni së habituri. Eshte alien. Kur mendon se nuk te sheh, te vendos balle perballe me portierin…

Kur mendon se eshte i lodhur,ai ka nje avantazh…ai nuk pushon se befasuari. Messi tek Atletico? Angelito Correa do t’i japë atij numrin 10 dhe ne do të kërkojmë një apartament në qendër të Madridit (qesh)”.

Trajneri i ardhshëm i Simeone: “Kjo varet nga ai. Është e vërtetë që Atlético është shtëpia e tij dhe ai ka gjithçka këtu. Dashuria e njerëzve, respekti… por gjithashtu mendoj se ai ka dëshirën të jetë në gjendje të drejtojë vendin e tij. ai dëshiron, ai do të ketë mundësinë”.

Largimi i Joao Felix: “Nuk e përmirësoi atmosferën, nuk jam absolutisht dakord. Duhet një sens i shëndoshë: me Joaon fituam një kampionat, ai bëri shumë mirë këtu dhe mendoj se edhe skuadra do të kishte reaguar nëse do të kishte qëndruar. Ai është një person i shkëlqyer, të cilin dhoma e zhveshjes e donte shumë”.

.

Të Ngjajshme

Messi vs Ronaldo, sfida e pafund edhe me kombëtaret: mesatarja e golave shpërblen kampionin e botës deri tani!

admin

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Franca nga sot ka një portier të ri post-Lloris dhe Depay e pëson i pari… (PAMJET)

admin

Leave a Comment