January 16, 2021
Portali Shprehja

Messi apo Ronaldo, legjenda e United tregon më të mirin!

Paul Scholes ka bërë dallimin ndërmjet Ronaldos dhe Messit. Ai mendon se futbollisti më i mirë që ka luajtur në një fushë me të ka qenë Messi. Legjenda e Man. United zgjedh argjentinasin, pavarësisht se ka patur shok skuadra Ronaldon.

“Mendoj për lojtarët më të mirë që kam luajtur dhe kam ndarë fushën me ta. Eric Cantona, Zinedine Zidane, Pirlo, Xavi, Cristiano Ronaldo dhe më i miri i të gjithëve Lionel Messi”, – shkruajti Scholes në artikullin e tij për The Indepentent.

Anglezi mendon se argjentinasi më i miri dhe kujton dhe kohën kur ka luajtur kundër tij dhe i duhej ta mbante. Scholes kujton se sa e vështirë ishte diçka e tillë, pasi argjentinasi ishte fantastik me topin në këmbë.

.

Të Ngjajshme

SUPER DERBI NGA LAZIO! Tri grushte Romës, Luis Alberto magjik (VIDEO)

admin

Gafë e pafalshme nga ylli i Romës, Immobile falënderon dhe mposht Reina (VIDEO)

admin

Kalulu dhe krahasimi me legjendën: Është një emër i pabesueshëm, por unë…

admin

Leave a Comment