Messi, CR7, Nadal – sfida masive që Federer e nisi në rrjetet sociale

Roger Federer po vazhdon të qëndrojë i mbyllur shkaku i COVID-19.

Ylli i botës në tenis, tashmë është rikuperuar nga lëndimi, por nuk do të mund të marrë pjesë me asnjë turne, të cilët janë ndërprerë shkaku i përhapjes së madhe të koronavirusit.

Duke qëndruar në shtëpi, Federer ka nisur një sfidë me njerëz të sportit.

Ai ka incizuar veten duke goditur topin e tenisit për muri me reketin e tij, dhe të njëjtën e ka kërkuar nga Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Rafael Nadal e yje të tjerë.

Të shohim nëse këta yje do t’i bashkohen sfidës së Federer./Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Gjesti prekës i tifozëve të Fenerbahçes për viktimat e tërmetit në Turqi

shprehja

Balotelli bën thirrje që të ndalet futbolli deri kur Coronavirusi të neutralizohet

shprehja

Ronaldo i sjell fitoren Juventusit, shënon dy gola ndaj Parmas

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë