December 8, 2022
Portali Shprehja

“Messi s’do ta bënte dot”, CR7 mahnit tifozët me magjinë e fundit (Pamjet)

Cristiano Ronaldo dhuroi pak magji aftësi në stërvitjen e Manchester United përpara ndeshjes së tyre me Aston Villa-n. Skuadra e Erik ten Hag do të zbresë në fushë në Old Trafford të enjten në mbrëmje për raundin e tretë të Carabao Cup.

Djajtë e Kuq do të jenë të dëshpëruar për hakmarrje pasi pësuan një humbje 3-1 ndaj Villa-s në Premier League të dielën. Ronaldo ishte kapiten i United atë pasdite, por mbetet për t’u parë nëse ai do të jetë titullar në ndeshjen e revanshit.

Legjenda portugeze ka mahnitur tifozët me një lëvizje magjike në stërvitje. Klipi u kap dhe u shpërnda në rrjetet sociale të Manchester United.

Një gjest teknik që ka marrë shumë reagime në Twitteri me një tifoz që ka shkruar: “Messi nuk mund ta bëjë kurrë këtë”. Një tjetër tifoz tha: “Mbreti”. Ndërsa një tjetër komentoi thjesht me një “uau” pasi pa momentin e magjisë.

Megjithatë, shokët e tij të skuadrës nuk dukej se ishin aq të impresionuar. Holandezi Donny van de Beek po qëndronte aty pranë, por vetëm mbeti i fokusuar te topi dhe Anthony Martial i hodhi vetëm një vështrim të lehtë.

.

Të Ngjajshme

Konferenca për shtyp e Vinicius kthehet “virale”: ndodhet një mace dhe hidhet në tokë. Nisin polemikat (PAMJET)

admin

TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET)

admin

ZYRTARE | Federata gjermane mer vendimin mbi Hansi Flick! Komunikata

admin

Leave a Comment