March 25, 2023
Portali Shprehja

Mexhiti: Punojmë për rritje të vazhdueshme të pagave

Në buxhet ka hapësirë për rritjen e pagave të nëpunësve shëndetësor, thotë Ministri i ri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti në intervistë për emisionin Rruga drejt në Alsat. Në koordinim me institucionet e tjera, si thotë se në këtë mënyrë do të bëhet përpjekje për t’u shpërblyer i tyre Mexhiti po ashtu thotë se do të bëhet përpjekje për zgjerimin e listës pozitive të barërave dhe sigurimin e ilaçeve për pacientët me sëmundje të rralla. Intervista e plotë do të transmetohet sonte në ora 22.15 në Alsat.

.

Të Ngjajshme

Si t’i ktheni në gjendjen e mëparshme rrobat që zvogëlohen gjatë larjes

Të punësuarit në Ministrinë e Kulturës në protestë, kërkojnë rritje të pagave

Rusia vazhdon sulmet në rajonin lindor të Donjeckut, Zelenski bën thirrje për më shumë armë

Leave a Comment