February 28, 2021
Portali Shprehja

Mickoski: Ky është një cirk, cirk me shtetin

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një prononcim për shtyp pas dorëzimit të ish-shefit të Sigurimit, Sasho Mijallkov tha “se ky është një cirk, kanë bërë cirk me shtetin”. Ai akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Zaev dhe tha se pushteti po tallet me njerëzit, ndërkohë që mafia po udhëheq institucionet. “Sot u bë e qartë për çdo qytetar, se ka marrëveshje. Fillimisht marrëveshje për ikje, pastaj për t’u kthyer”, tha Mickoski, duke vlerësuar që ky është një ofendim dhe tallje për policinë, gjykatën, prokurorinë dhe vetë qeverinë.

Ata tallen me njëri-tjetrin ndërsa mbretëron mafia. Sot u bë plotësisht e qartë se ata kanë një marrëveshje. Së pari ranë dakord të arratiseshin, pastaj ranë dakord të ktheheshin. Me kushte të veçanta, me një buzëqeshje. Ky është konfirmimi më i mirë se ekziston një koalicion kriminal Zaev-Vice-Mijalkov. Faktet e mëposhtme tregojnë se gjithçka është rënë dakord: Ai eci vullnetarisht dhe u përshëndet nga një aparat fotografik në një televizion pro-qeveritar. Në vend të Gjykatës, ai mori vendimin për paraburgim nga Prokuroria Publike. Populli e di mirë se çfarë po ndodh. Drejtësia përfundimtare, ju shikoj në sy, ju them se do të ketë kur të jenë të dy aty ku meritojnë të jenë: në burg. Qeveria po dridhet dhe varet në një fije, tha Mickoski.

.

Të Ngjajshme

Paqartësi rreth prokurimit dhe mbërritjes së vaksinave kineze

admin

Mexhiti s’heq dorë nga interpelanca ndaj Grubit

admin

461 gjoba për mosmbajte të maskave mbrojtëse

admin

Leave a Comment