January 16, 2022
Portali Shprehja

Mickoski: Nevojiten zgjedhje të parakohshme kuvendare

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë në “Samo Vistina” në Kanal 5 tha se nevojiten zgjedhje të parakohshme kuvendare.

Sipas tij, momentalisht po qeveri pakica, ndërsa shumica është në opozitë.

Tact Watches

“Do të ishte më mirë për vendin por edhe për vet Kovaçevskin që të shkohet në zgjedhje të parakohshme kuvendare”, u shpreh Mickoski.

Mickoski u shpreh se në nivel koalicion edhe pse i kanë numrat në këshilla komunale, ata koalicionojnë me Aleancën për Shqiptarët dhe se opozita shqiptare gjithmonë do të jetë opsioni i parë i OBRM-PDUKM-së.

Të Ngjajshme

Ende nuk ka vendim të ri si do të zhvillohet gjysmë vjetori i dytë

admin

“Nëse do debat me mua, fol maqedonisht” – Apasiev i drejtohet ashpër Ademit

admin

Për 1 muaj fatura e rrymës 100% më e lartë, qytetari ankohet për manipulim të orëmatësve

admin

Leave a Comment